10 sposobów na obniżenie kosztów leczenia stomatologicznego

Udostępnij:

Zaktualizowano: 2/7/2020

Wizyta u dentysty może być przerażająca, ale to nie jest główny powód, dla którego ludzie rezygnują z opieki stomatologicznej. Według Amerykańskiego Stowarzyszenia Dentystycznego, najważniejszym powodem unikania dentysty są koszty - nawet dla tych, którzy mają ubezpieczenie. Chociaż opłaty za wizytę u dentysty mogą być wysokie, jest ona kluczowa dla Twojego zdrowia. Jeśli cena opieki dentystycznej powstrzymuje Cię przed wizytą u dentysty, sprawdź te sposoby na obniżenie kosztów opieki dentystycznej, według Financially Fit.

1. Wypracuj wymianę

Kto powiedział, że Twój dentysta nie może czerpać korzyści z TWOJEGO zawodu? Jeśli specjalizujesz się w dziedzinie, która może być pomocna Twojemu dentyście, spróbuj nawiązać z nim nić porozumienia. Na przykład, jesteś wyjątkowym fotografem? Zaoferuj swojemu dentyście darmowe zdjęcia, którymi będzie mógł udekorować swój gabinet w zamian za darmową opiekę stomatologiczną. Nie krępuj się pytać o to swojego dentystę - być może pomagasz mu tak samo, jak on pomaga Tobie.

2. Negocjuj stawki

Sprawdź typowe stawki ubezpieczeniowe w Twojej okolicy i porównaj je z opłatami pobieranymi przez Twojego dentystę. Zapytaj swojego dentystę, czy może dorównać lub pobić te stawki i zaakceptować płatność w gotówce zamiast za pośrednictwem ubezpieczyciela.

3. Zniżki rodzinne

Czasami biura dentystyczne oferują zniżki, jeśli cała rodzina idzie do tego samego dentysty. Często to pozwoli Ci zaoszczędzić co najmniej 10% na wizytach. Wystarczy wyjaśnić stomatologowi, że członkowie Twojej rodziny są regularnymi pacjentami i zapytać, czy będą skłonni dać zniżkę rodzinną. Wiele razy, oni będą.

4. Bądź nowym klientem

Gabinety stomatologiczne często oferują zniżki lub darmowe usługi dla nowych klientów. Jeśli jesteś nowym pacjentem w gabinecie stomatologicznym, zapytaj o darmowe usługi dla osób odwiedzających gabinet po raz pierwszy. Możesz zaoszczędzić nawet kilkaset dolarów, korzystając z tych ofert.

5. Rozłóż w czasie długie zabiegi

Jeśli potrzebujesz zabiegu, który będzie wymagał wielu wizyt w gabinecie, postaraj się rozłożyć wizyty na ten i następny rok. Wiele ubezpieczeń ma roczne maksima, więc to zapewni, że jesteś coraz najbardziej z ubezpieczenia dla tych wizyt.

6. Zaplanuj wizyty w godzinach, w których nie ma dużego ruchu

Terminy zaplanowane na wolniejszy czas, takie jak piątek po południu, są najlepsze, jeśli chcesz poprosić swojego dentystę o umiarkowaną zniżkę. Inną opcją jest poproszenie o umieszczenie na "krótkiej liście", gdzie dentysta zgadza się dać ci zniżkę, jeśli przyjdziesz z krótkim wyprzedzeniem.

7. Zapytaj o plany płatności

Często dentyści współpracują z Tobą, aby opracować plan płatności, dzięki czemu możesz płacić za swoją pracę w ratach, zamiast płacić za wszystko z góry. Zapytaj swojego dentystę o taką możliwość.

8. Profilaktyka

Po prostu szczotkowanie i nitkowanie zębów codziennie, a także rutynowe wizyty u dentysty dwa razy w roku mogą zaoszczędzić tysiące dolarów na pracy dentystycznej. Nie dbając o swoje zęby może spowodować wiele poważnych problemów stomatologicznych w dłuższej perspektywie, a skończyć się kosztuje setki, a nawet tysiące dolarów. Dbanie o swoje zęby teraz jest chyba najlepszym sposobem, aby zaoszczędzić pieniądze na opiekę stomatologiczną.

9. Kliniki dentystyczne

Wiele gminnych ośrodków zdrowia oferuje tanią lub nawet bezpłatną opiekę stomatologiczną. Zrób kilka badań na klinikach stomatologicznych w Twojej okolicy, i upewnij się, aby zwrócić uwagę na wszelkie ograniczenia, takie jak "tylko niskie dochody" lub "tylko bezdomnych".

10. Plany stomatologiczne z rabatem

Dyskontowe plany stomatologiczne są doskonałym sposobem, aby zaoszczędzić duży procent od swojej pracy stomatologicznej. Dla niskiej płatności miesięcznej, można zaoszczędzić do 60% od niektórych procedur. Bez względu na to, co praca trzeba zrobić, plany rabatowe mogą zaoszczędzić setki dolarów.

Znajdź dentystyczny plan oszczędnościowy w Twojej okolicy i zacznij go używać już dziś!

Nie pozwól, aby cena opieki stomatologicznej Cię odstraszyła. Porozmawiaj z dentystą o różnych sposobach oszczędzania. Dowiedz się, jakie plany i ubezpieczenia akceptuje. Zapytaj o oferowane przez niego zniżki lub plany płatności. Twój dentysta ceni sobie Twój biznes i prawdopodobnie będzie bardziej niż chętny do współpracy z Tobą, aby zaoszczędzić pieniądze.

Warte uwagi

Dentysta dba o płytkę nazębną, kamień i...

Oprócz codziennego szczotkowania i nitkowania zębów, najlepszym sposobem na zapewnienie sobie dobrego stanu zdrowia jamy ustnej są sześciomiesięczne przeglądy i kontrole u dentysty. Oznacza to...

Sekcje portalu