Korzyści płynące z korzystania z kliniki stomatologicznej

Udostępnij:

 

Czy kiedykolwiek znalazłeś się w sytuacji zagrożenia stomatologicznego, ale nie mogłeś dostać się do swojego dentysty wystarczająco szybko? Oto moja historia o tym, co mi się przydarzyło.

Wyszczerbiony ząb: Jak pomogła mi klinika stomatologiczna

W każde Święto Dziękczynienia z niecierpliwością czekam na słynnego smażonego indyka babci. Zdobył on nagrodę za najbardziej soczystego smażonego indyka każdego roku na targach powiatowych przez ostatnie trzy lata z rzędu. Nie trzeba dodawać, że zjadłem go bardzo dużo podczas ostatniego Święta Dziękczynienia. Jednak, gdy jadłem mojego indyka, kość musiała się odłamać i wgryzłem się w nią. Kiedy to się stało, odłamał się kawałek mojego zęba. To było bardzo bolesne i nie byłem pewien, co robić. Wiedziałem, że większość gabinetów stomatologicznych będzie zapakowana w poniedziałek po Święcie Dziękczynienia, więc zacząłem szukać kliniki stomatologicznej, która miała kilku dentystów w biurze. Zacząłem się zastanawiać, czy kliniki dentystyczne były bardziej powszechne niż sobie uświadomiłem. Żyjemy około 15 mil poza dość dużym obszarze, a większość biur dentystycznych wokół są mniejsze praktyki z jednym dentystą w każdym biurze. Byłem w stanie umówić się na spotkanie na początku następnego tygodnia w klinice stomatologicznej i był w stanie zobaczyć dentystę, który pomógł mi się. Ponieważ usługa, którą otrzymałem w ich biurze było tak dobre, zapytałem ich, dlaczego nie widziałem więcej większych biur stomatologicznych jak ich biuro wokół. Dentysta powiedział, że to prawdopodobnie z powodu wielkości obszaru, w którym mieszkam. Powiedział, że zazwyczaj widzisz większe biura stomatologiczne w bardziej metropolitalnych obszarach. Większe biura stomatologiczne są w stanie zobaczyć większą ilość ludzi, więc ze względu na podaż i popyt, zazwyczaj można znaleźć tylko te w większych obszarach.

Nauczyłem się od pójścia do kliniki , że istnieje wiele korzyści z posiadania pracy wykonanej w większym biurze. Pierwszą rzeczą jest to, że zazwyczaj jest o wiele łatwiej dostać się na wizytę. Więcej dentystów oznacza więcej otwarć. Ponadto, większe kliniki stomatologiczne często przyjmują wiele planów rabatowych, które pomagają w utrzymaniu minimalnych kosztów. Moja rodzina niedawno zakupiła plan Careington 500 i był on niezwykle pomocny w przypadku problemu stomatologicznego, z którym się spotkałem. Ponadto, coś, co będzie ważne dla naszej rodziny, to możliwość ustalenia planu płatności, aby zapłacić za pracę trochę w czasie.

Czego szukać w klinice stomatologicznej

Wybierając klinikę stomatologiczną, upewnij się:

  • Dentysta jest certyfikowany przez zarząd i państwo.
  • Sprawdź na ich stronie internetowej, jakie są ich referencje.
  • Podoba Ci się obsługa klienta w biurze.
  • Zadzwoń do biura i porozmawiaj z recepcjonistką.
  • Umiejętności obsługi klienta recepcji zazwyczaj mówią wiele o ogólnej obsłudze kliniki stomatologicznej.

Idąc do kliniki stomatologicznej może być prawdziwą pomocą, jeśli trzeba zobaczyć dentystę szybko lub jeśli szukasz miejsca, które bierze kilka planów płatności i opcji. Korzyści z dużego biura stomatologicznego, jak ten, który poszedłem do są wielkie w porównaniu do bolesnych cen i słabej dostępności terminu czasami znaleźć w prywatnych praktykach. Sprawdź kliniki stomatologiczne w pobliżu Ciebie i może być mile zaskoczony!

Jakie były Twoje doświadczenia z klinikami dentystycznymi i prywatnymi praktykami? Podziel się z nami swoimi historiami poniżej! 

Więcej na: http://iwodent-lublin.pl

Warte uwagi

Stomatologia na przestrzeni wieków - jak...

Wcześni ludzie używali kamiennych narzędzi i ziół do leczenia próchnicy i bólu zębów. Leonardo da Vinci, 16-letni włoski dentysta, opisał anatomię i funkcje jamy ustnej. Był to...

Sekcje portalu