Mediatyzacja Medicaid: Dlaczego państwa ograniczają świadczenia stomatologiczne

Udostępnij:

 

Sytuacja

Wszyscy jesteśmy świadomi amerykańskich debat na temat opieki zdrowotnej i trwających obaw związanych z Medicaid, ale te dwie kwestie łączą się w jedno w ramach stomatologicznego kryzysu zdrowotnego. W całej Ameryce rodziny o niskich dochodach, nie posiadające ubezpieczenia zdrowotnego, cierpią z powodu chorób jamy ustnej i braku możliwości leczenia. Dlaczego? Wynika to z kosztów procedury wspinających się coraz wyżej i wielu specjalistów dentystycznych odmawiających Medicaid jako formy płatności. Przy rosnących kosztach opieki zdrowotnej, wiele państw szuka nowych sposobów na utrzymanie budżetów. Żaden stan nie jest odporny , ale niektóre , w tym Alaska , Floryda , Vermont i Illinois , stoją zmiany ustawodawcze , które uszczelniają umowę dla przyszłych szczepów opieki zdrowotnej .

Illinois szczyci się jednymi z najwyższych kosztów stomatologicznych w kraju. Koszty leczenia w tym stanie są średnio o około 9 procent wyższe niż średnia krajowa za leczenie kanałowe, wypełnienia, korony, aparaty ortodontyczne i ekstrakcje. National Dental Advisory Service umieszcza ten stan w pierwszej 17 procentowej grupie pod względem kosztów leczenia dentystycznego w kraju.

Świadczenia dentystyczne w Illinois w ramach tego planu obejmują koszty egzaminów, podstawowe i zaawansowane usługi odtwórcze, protezy i usługi chirurgii jamy ustnej bez rocznego limitu. Stan zaproponował nowe prawo eliminujące te świadczenia stomatologiczne dla dorosłych z Medicaid, aby przesunąć pacjentów stomatologicznych, a także koszty opieki, na leczenie na pogotowiu - zachęcając pacjentów do czekania, aż ich dolegliwości jamy ustnej staną się zainfekowane lub nieznośnie bolesne. Jedyne usługi, które będą nadal świadczone przez dentystów to ekstrakcje zębów w nagłych wypadkach.

Proponowane rozwiązanie

Rządy stanowe znajdują takie sposoby na obejście tych wydatków, aby obniżyć koszty i ułatwić przydziały budżetowe. Medicaid to program, który zapewnia opiekę zdrowotną dla rodzin o niskich dochodach, wspierany wspólnie przez rząd stanowy i federalny. Podczas gdy te programy stanowe są wymagane przez prawo federalne do pokrycia kompleksowych usług stomatologicznych dla dzieci, pokrycie usług stomatologicznych dla dorosłych jest opcjonalne.

Pomimo potrzeby, ustawodawcy szukają cięć świadczeń stomatologicznych, aby utrzymać ten rosnący wydatek w ryzach. Przy dokonywaniu redukcji Medicaid, pokrycie stomatologiczne dla dorosłych jest jednym z pierwszych obszarów, na które państwa zwracają uwagę. Dla dorosłych, stany często decydują się na ograniczenie usług oferowanych w ramach pokrycia lub nie oferują żadnego pokrycia. Illinois jest tylko jednym ze stanów, który rozważa pomysł programu całkowitego odcięcia tego pokrycia dla dorosłych. W zeszłym tygodniu gubernator Pat Quinn podpisał pakiet cięć i podatków o wartości $2.7 miliarda, który ma na celu zmniejszenie zadłużenia programu Medicaid w Illinois.

Dlaczego?

Niepokój stanu budzi fakt, że płatności Medicaid za leczenie nie pokrywają pełnego kosztu usługi. W przypadku ubezpieczenia, kwota za leczenie jest wypłacana bezpośrednio przez firmę ubezpieczeniową świadczeniodawcy. Jednak płatności programu są znacznie niższe po przejściu przez państwo, co wymaga od lekarza dentysty oczekiwania na zwrot kosztów przez okres, który może trwać sześć miesięcy. W rezultacie kurczy się liczba usługodawców stomatologicznych, którzy są gotowi przyjąć tych pacjentów.

Większość klientów Medicaid w Illinois to kobiety w ciąży, dzieci, osoby starsze i niepełnosprawne. Illinois plasuje się w pierwszej 30 proc. pod względem odsetka ludności zapisanej do tego planu. Artykuł w New York Times na początku tego roku stwierdził, że krajowa liczba osób zapisanych do programu wzrosła prawie dwukrotnie, do 2.7 miliona w 2011 roku z 1.4 miliona w 2000 roku, a koszty programu mogą osiągnąć 12 miliardów dolarów w Illinois w ciągu najbliższych pięciu lat.

W sytuacji, gdy wiele stanów boryka się z podobną sytuacją Medicaid, potrzeba krajowego rozwiązania w zakresie opieki zdrowotnej jest oczywista. Dopóki reforma opieki zdrowotnej nie zostanie rozstrzygnięta i nie zostanie wprowadzony standard akceptacji tego programu, kryzys zdrowia zębów będzie się tylko powiększał. Na razie jednostki są w lewo , aby określić najlepsze opcje dla ich ubezpieczenia i dentystycznych potrzeb dyskontowych bez polegania na Medicaid.

Więcej na: http://iwodent-lublin.pl