Najlepsza żywność dla Twoich zębów

Udostępnij:

 

Affordable dentystyczne opcje planu są całkowicie dostępne dla Ciebie, jeśli jesteś w potrzebie opieki stomatologicznej. Jeśli jesteś jak ja i często zostały zdradzone przez słodki ząb, rabat dentystyczny plan może być pomocne opcja do zbadania.

Jednak oprócz niedrogiego planu dentystycznego, jakie środki można podjąć, aby zapobiec próchnicy i promować zdrowe zęby? Najlepszą odpowiedzią na to pytanie, inne niż szczotkowanie i nitkowanie, jest zrozumienie, jakie pokarmy promują zdrowe zęby. Jeśli masz słabe zęby lub lubisz słodycze trochę za bardzo, jedzenie pokarmów wymienionych poniżej naprawdę Ci pomoże!

Woda

Woda wypłukuje szkodliwe bakterie i zmniejsza poziom kwasowości w jamie ustnej. Woda pozwala również na prawidłowe funkcjonowanie reszty organizmu, pomagając w ten sposób Twojemu ciału dbać o własne zęby. Woda wspomaga układ odpornościowy, mózg, układ trawienny i produkcję śliny. Picie dużej ilości wody jest doskonałym pierwszym krokiem do promowania zdrowych zębów.

Mleko

Wapń zawarty w mleku wzmacnia Twoje zęby i zmniejsza kwasowość w jamie ustnej. Jeśli nie jesteś pewien, jaki rodzaj mleka wybrać, wybierz mleko wzbogacone w witaminę D, ponieważ pozwala ona Twojemu ciału i kościom lepiej wchłaniać wapń. Jeśli nie możesz pić mleka, możesz przyjmować suplementy wapnia i witaminy D lub pić soki wzbogacone witaminą D. Witaminę D można również znaleźć w rybach i wzbogaconych płatkach śniadaniowych.

Ser

Ser zawiera niewielkie ilości węglowodanów, a duże ilości wapnia i fosforanu, dzięki czemu zapewnia kilka korzyści dla Twoich zębów. Pomaga on zrównoważyć pH w jamie ustnej, co jest ważne, ponieważ zbyt kwaśne pH sprzyja rozwojowi bakterii powodujących ubytki. Ser chroni również szkliwo zębów i wytwarza ślinę, która zabija bakterie powodujące ubytki i choroby dziąseł. Chcesz mieć pewność, że dostarczasz sobie dzienną dawkę tej pysznej przekąski? Spróbuj zastąpić swój deser po obiedzie kostką sera.

Czosnek

Czosnek jest doskonałym zabójcą bakterii i najlepiej spożywać go na surowo, aby uzyskać maksymalną skuteczność. Jeśli nie jesteś w stanie przełknąć surowego ząbka czosnku, dodanie pieczonego czosnku do potraw nadal pomoże Ci zabić bakterie w jamie ustnej. Pamiętaj jednak, że czosnek może również negatywnie wpływać na Twój oddech, więc miej pod ręką trochę świeżej mięty, którą możesz dodać do herbaty lub wody jako neutralizator Twojego oddechu.

Seler

Seler i inne chrupiące warzywa pobudzają produkcję śliny, która zmniejsza ilość bakterii powodujących ubytki w jamie ustnej. Dodatkowo, chropowate warzywa szorują zęby i stymulują dziąsła, redukując płytkę nazębną i problemy z przyzębiem.

To, co jesz i pijesz, może przynieść bezpośrednie korzyści Twojemu ciału. Jeśli chcesz zadbać o zdrowe zęby, zacznij spożywać nieco więcej tego typu pokarmów i płynów. Jeśli już masz problemy, idź do dentysty! Zwlekanie z wizytą u dentysty tylko pogłębi istniejące problemy. Jeśli nie możesz sobie na to pozwolić, idź do 1Dental na niedrogi plan dentystyczny, który pomoże Ci dostać się do dobrego dentysty za dobrą cenę już dziś!