Plany stomatologiczne dla osób indywidualnych

Udostępnij:

Zaktualizowano: 2/25/2020

Wiemy, że dbasz o swój uśmiech, a my chcemy pomóc Ci utrzymać go w najlepszym zdrowiu. Osiągamy to w najlepszy sposób, jaki znamy - poprzez uczynienie opieki stomatologicznej bardziej przystępne dla Ciebie i Twojej rodziny.

Niektóre duże firmy oferują świadczenia ubezpieczenia stomatologicznego dla swoich pracowników. Czy pracujesz w jednej z nich? Jeśli nie, możesz być jednym z ponad 108 milionów Amerykanów, którzy nie mają ubezpieczenia stomatologicznego, jak podaje "Oral Health Update in America: A Report of the Surgeon General." Jest to ponad 2,5 razy więcej niż liczba Amerykanów, którzy nie mają ubezpieczenia medycznego.

Nagłe przypadki stomatologiczne

Wiele osób bez planów dentystycznych po prostu unika dentysty, aby zaoszczędzić pieniądze, ale jeśli bolą cię zęby, nie jest to praktyczne rozwiązanie. Musisz natychmiast udać się do dentysty, a nie chcesz zaciągać drugiej hipoteki na dom, aby to zrobić.

Bez względu na to, jak zdrowe są Twoje zęby, nigdy nie wiesz, kiedy możesz spaść i wyszczerbić ząb lub obudzić się pewnego dnia z przeszywającym bólem, bo zapomniałeś wyczyścić nitką ten kawałek popcornu ostatniej nocy. Nagłe przypadki stomatologiczne mogą zdarzyć się każdemu, dlatego warto być na nie przygotowanym. Do najczęstszych nagłych wypadków stomatologicznych należą:

    Ból zęba Cząsteczki utknęły między zębami Złamane lub wyszczerbione zęby Utrata wypełnienia lub korony Ropień Luźny lub częściowo przemieszczony ząb Wybity ząb Uszkodzenie tkanek

W takich sytuacjach nie można po prostu iść dostać pracę w jednej z tych firm, płacić wysokie składki, czekać na pokrycie stomatologiczne, aby rozpocząć, a następnie dowiedzieć się, że ubezpieczenie nie obejmuje leczenia urazów poniesionych przed podpisaniem polityki. Potrzebujesz czegoś już teraz - plan dentystyczny dla osób indywidualnych może pomóc rozwiązać ten problem za Ciebie.

Zapobieganie problemom z jamą ustną

Obciążenia finansowe spowodowały, że ponad 50% nieubezpieczonych i 30% ubezpieczonych Amerykanów zrezygnowało z koniecznych wizyt u dentysty w ciągu ostatniego roku (2009 Harris Interactive/HealthDay Poll). Możesz unikać wizyt u dentysty, aby zaoszczędzić pieniądze, ale możesz nie zdawać sobie sprawy, że unikając go, możesz narazić się na jeszcze większe koszty w późniejszym czasie. Dentysta może rozpoznać próchnicę jamy ustnej i choroby dziąseł zanim staną się poważne, a koszt ich naprawy będzie znacznie niższy w tych wczesnych stadiach. Jeśli nie chcesz, aby ubytki lub zapalenie przyzębia podkradły się do Ciebie, zaplanuj kontrolę i czyszczenie zębów u dentysty co sześć miesięcy do roku.

Według Amerykańskiego Stowarzyszenia Higienistek Stomatologicznych (American Dental Hygienist Association) prawie 75% dorosłych Amerykanów cierpi na jakąś formę choroby dziąseł i nawet nie zdaje sobie z tego sprawy. Choroba dziąseł przebiega w dwóch etapach:

    Zapalenie dziąseł jest odwracalne i może być łatwo leczone. Typowe objawy to czerwone lub opuchnięte dziąsła, krwawienie z jamy ustnej i wrażliwa linia dziąseł. Zapalenie przyzębia można leczyć i zatrzymać, ale nie można go odwrócić. W tym momencie infekcja dziąseł pod powierzchnią zaczęła atakować strukturę kostną zębów i ewentualnie szczęki.

Naukowcy powiązali zaawansowaną chorobę dziąseł z innymi poważniejszymi chorobami, takimi jak cukrzyca, choroby układu krążenia i układu oddechowego. Możesz zmniejszyć prawdopodobieństwo zachorowania na te choroby w późniejszym okresie życia, odpowiednio dbając o swoją jamę ustną.

Dodaj te proste kroki do swojego reżimu higieny jamy ustnej, aby pomóc w zachowaniu zdrowej jamy ustnej dla Ciebie i Twojej rodziny.

    Szczotkuj zęby co najmniej dwa razy dziennie - raz przed śniadaniem po przebudzeniu i raz tuż przed pójściem spać. Używaj szczoteczki o miękkim włosiu, aby uniknąć ścierania szkliwa. Nitkuj zęby co najmniej raz dziennie - najlepiej tuż przed snem. Upewnij się, że naprawdę pocierasz nitką o powierzchnię każdego zęba, aby usunąć płytkę nazębną. Płucz usta płynem do płukania jamy ustnej co najmniej raz dziennie - szukaj takiego, który zawiera fluor i ma właściwości antybakteryjne. Ten konsekwentny nawyk sprawi, że Twoja jama ustna będzie świeża i zdrowa oraz wypłucze wszelkie zalegające cząstki jedzenia. Jedz zdrowo - Nie pilnuj się, ale zwracaj uwagę na to, co jesz. Niektóre produkty (np. truskawki) są szczególnie dobre dla zębów, ale niektóre (np. słodkie desery) mogą wręcz uszkodzić zęby, tworząc idealną atmosferę dla kwaśnych reakcji na szkliwie. Pij dużo wody - Brak nawodnienia przyczynia się do suchości w jamie ustnej zwanej kserostomią, która sprawia, że Twoja jama ustna jest doskonałą pożywką dla szkodliwych bakterii. Jeśli ślina nie jest w stanie wypłukać cząsteczek jedzenia, będą one zalegać między zębami i powodować kwaśne reakcje.

W pracy

Zaledwie 48% pracowników w USA może korzystać z planu dentystycznego oferowanego przez pracodawcę, choć 74% ma dostęp do porównywalnych świadczeń medycznych (U.S. Bureau of Labor Statistics).

Jeśli otrzymujesz świadczenia stomatologiczne od swojego pracodawcy, powinieneś być świadomy pewnych zmian, które mogą Cię spotkać w przyszłości. Ludzie ograniczają wydatki, dotyczy to również Twojego pracodawcy. Ubezpieczenie stomatologiczne jest jednym z pierwszych świadczeń, które pracodawcy chcą ograniczyć.

Jest jeszcze gorzej.

Ponad 66% pracodawców stwierdziło, że będzie musiało podnieść koszty swoich planów ubezpieczeniowych w przyszłym roku, a 27% pracodawców stwierdziło, że spowoduje to, że ich ubezpieczenia będą mniej korzystne (National Business Group on Health / Towers Watson). To nie jest dobra wiadomość dla Ciebie, pracownika. Zasadniczo, będziesz musiał zapłacić więcej pieniędzy.

Oprócz ogólnych zmian, 28% firm zdecydowało się pobierać dodatkowe opłaty za dodanie współmałżonka do planu ubezpieczeniowego. W przyszłym roku, 12% pracodawców planuje przejść na ubezpieczenie o wysokim stopniu redukcji kosztów, aby zaoszczędzić pieniądze (National Business Group on Health / Towers Watson). W rezultacie, będziesz musiał zapłacić dużo więcej pieniędzy, zanim Twoje ubezpieczenie cokolwiek wniesie.

Być może masz dostęp do planu dentystycznego poprzez swojego pracodawcę, ale możesz również chcieć zbadać plan dentystyczny dla osób indywidualnych, aby w odpowiednim momencie nie być nagle odpowiedzialnym za ogromny udział własny.

Wyobraź sobie taki scenariusz: Wycofałeś się z ubezpieczenia dentystycznego swojego pracodawcy, ponieważ nie stać Cię na nie (LUB Twoja firma nie oferuje ubezpieczenia). Pewnego dnia wracasz do domu z pracy w samą porę, aby zobaczyć jak twój mały chłopiec wjeżdża swoim trójkołowym rowerkiem w ścianę domu. Wyszczerbił sobie ząb i płakał przez cały wieczór. Ząb ewidentnie go boli, ale po opłaceniu czynszu w tym tygodniu nie masz pieniędzy na kosztowną wizytę u dentysty. Mógłbyś poszukać jakiegoś ubezpieczenia, ale on potrzebuje natychmiastowej pomocy. W szybkim wyszukiwaniu w Internecie, można natknąć się na firmę, która sprzedaje dentystycznych planów rabatowych - skuteczne natychmiast! Zapisujesz się, płacisz niską opłatę i dostajesz pilną wizytę u dentysty w sieci, bez konieczności czekania na zatwierdzenie lub zakwalifikowanie się. Ząb Twojego syna zostaje naprawiony, a Twój portfel nie jest w gorszym stanie.

Opcje dla osób indywidualnych: (ubezpieczenie, plany rabatowe)

Jako osoba prywatna masz kilka możliwości, aby uczynić opiekę stomatologiczną bardziej dostępną.

1. Preferred Provider Organization - Plan PPO daje Ci dostęp do określonych cen i zniżek w ramach sieci profesjonalistów zajmujących się zdrowiem jamy ustnej. Ci dentyści i specjaliści świadczą usługi tylko dla tych, którzy są w sieci PPO, ale posiadacze polisy mogą odwiedzać dentystów spoza sieci za wyższą opłatą. Plan ten ma zazwyczaj wyższe składki i udziały własne, jednakże, i jesteś ograniczony do rocznego maksimum pokrycia.

2. Dental Health Maintenance Organization - Plan DHMO daje członkom dostęp do sieci dentystów i specjalistów za stałą miesięczną opłatą, niezależnie od tego, ile leczenia jest potrzebne w danym miesiącu. Prace profilaktyczne są często świadczone za darmo, ale jesteś przypisany do dentysty. Możesz nie otrzymać najlepszej opieki, ponieważ dentysta jest opłacany za każdego pacjenta, niezależnie od intensywności leczenia, i może się spieszyć do następnego pacjenta.

3. Indemnity - tradycyjne plany indemnity zwracają pacjentowi lub dostawcy usług dentystycznych koszty świadczonych usług. Zazwyczaj można wybrać dowolnego dentystę, ale te plany opierają się na wysokich udziałach własnych i ograniczonych maksymalnych rocznych kwotach, aby sfinansować swoje wypłaty.

4. Plan rabatowy - Za niską opłatą miesięczną, plany rabatowe dają Ci dostęp do zniżek w dużej sieci dentystów. Nie ma rocznego maksimum. Płacisz obniżoną cenę bezpośrednio dentyście, eliminując długi, skomplikowany proces składania roszczeń.

Careington

Plan dentystyczny Careington 500 Series dla osób indywidualnych może pomóc obniżyć koszty wizyt u dentysty dla Ciebie i Twojej rodziny.

Dlaczego zdrowie zębów jest ważne?

Zdrowie zębów jest bardzo ważne, a najlepszym sposobem na jego utrzymanie są regularne wizyty u dentysty. Prawie 75% dorosłych Amerykanów ma jakąś formę choroby dziąseł i nawet nie są tego świadomi, według American Dental Hygienist Association. Jeśli nie leczysz choroby dziąseł wcześnie, może ona zżerać strukturę kostną, niszcząc zęby, a nawet kość szczęki. Słabe zdrowie zębów może również przyczynić się do rozwoju cukrzycy, chorób układu krążenia i układu oddechowego, nie wspominając o dyskomforcie, a nawet złej samoocenie. Podejmij działania zapobiegające poważnym problemom stomatologicznym, wykonując regularne przeglądy i czyszczenia zębów. Pozwól swojemu dentyście sprawdzić, czy nie występują u Ciebie oznaki choroby jamy ustnej lub próchnicy, abyś mógł je wcześnie leczyć.

Dlaczego powinieneś rozważyć plan rabatowy

Niezależnie od tego, czy potrzebujesz rozległej odbudowy jamy ustnej, czy po prostu chcesz włączyć regularne kontrole do swojej rutyny, plan dentystyczny z rabatem może zaoszczędzić Ci więcej pieniędzy niż plan ubezpieczeniowy.

    Dyskontowe plany dentystyczne dla osób fizycznych nie mają rocznego maksimum, podczas gdy plany ubezpieczeniowe dla osób fizycznych ograniczają cię przez kompensowanie tylko pewnej kwoty pieniędzy rocznie. Dyskontowe plany dentystyczne dla osób fizycznych mają niską miesięczną opłatę, podczas gdy plany ubezpieczeniowe dla osób fizycznych pobierają wysokie miesięczne lub roczne składki. Dyskontowe plany dentystyczne dla osób fizycznych pozwalają płacić dentystom bezpośrednio po obniżonej cenie, podczas gdy plany ubezpieczeniowe dla osób fizycznych wymagają złożenia wniosku i oczekiwania na zwrot kosztów. Dyskontowe plany dentystyczne dla osób fizycznych pozwalają na uzyskanie zniżki na leczenie istniejących wcześniej warunków, podczas gdy plany ubezpieczeniowe dla osób fizycznych zazwyczaj nie obejmują istniejących wcześniej warunków. Dyskontowe plany stomatologiczne dla osób fizycznych kosztują Cię mniej w dłuższej perspektywie. Płacisz tylko za leczenie, którego potrzebujesz, zamiast płacić z góry w formie wysokich składek.

Dlaczego warto wybrać Careington

Plan dentystyczny Careington 500 Series z rabatem dla osób indywidualnych może być doskonałym wyborem dla Ciebie i Twojej rodziny. Dzięki planowi Careington można cieszyć się tymi wspaniałymi korzyściami:

    Mamy ponad 60 000 stomatologów do wyboru w całym kraju. Dzięki temu można uzyskać doskonałą opiekę dentystyczną w dowolnym miejscu. Plan obowiązuje od zaraz. Oznacza to, że jeśli dziś boli Cię ząb, możesz go naprawić już dziś. Wszystko, co musisz zrobić, to umówić się na wizytę u dentysty z naszej sieci. Miesięczne stawki zaczynają się od $14.95 dla osoby fizycznej. Niskie stawki oznaczają, że możesz mieć pieniądze odłożone na rzeczy, których naprawdę chcesz. Możesz korzystać z niego tyle razy, ile chcesz i nadal otrzymywać te same wspaniałe rabaty. Możemy uzyskać 20-60% od rachunków stomatologicznych, a czasem nawet więcej. Możesz zobaczyć nasz pełny harmonogram opłat online przed zapisaniem się. Wiemy, że możemy zaoszczędzić pieniądze, a my pokażemy Ci dokładnie jak. Możesz włączyć inne osoby do swojego planu tak długo, jak są one albo członkiem rodziny, mieszkają w tym samym gospodarstwie domowym lub jesteś finansowo odpowiedzialny za nich. Wystarczy kilka minut, aby zarejestrować się już teraz!