Ubezpieczenie dentystyczne i plany dentystyczne: Jaka jest różnica?

Udostępnij:

 

Z wszystkich rozmów o opiece zdrowotnej i stomatologicznej, terminy ubezpieczenia stomatologicznego i plany dentystyczne się rzucać wokół dość dużo. Ale jeśli jesteś szczery ze sobą, czy naprawdę wiesz, jaka jest różnica? Ważne jest, aby zrozumieć, że te dwa terminy są zupełnie różne od siebie. Oba pomagają uczynić opiekę stomatologiczną bardziej przystępne, to na pewno, ale nie są one takie same.

Tutaj można uzyskać potrzebne informacje na temat ubezpieczenia stomatologicznego i planów rabatowych, które pomogą podjąć świadomą decyzję o pokryciu kosztów opieki stomatologicznej.

Ubezpieczenie stomatologiczne

Jest to bardziej znane z tych dwóch rodzajów ubezpieczeń, ale mimo to wyjaśnimy je.

  • W planach ubezpieczeniowych płaci się składkę, która zapewnia świadczenia na zabiegi stomatologiczne, które są objęte planem. Plany te zazwyczaj zawierają co-pay lub deductible, które ubezpieczony musi zapłacić zanim plan zapłaci za pokryte procedury. Mogą być dodatkowe koszty, które ubezpieczony musi ponieść na rzecz dostawcy za usługi nie objęte planem ubezpieczeniowym. Plany ubezpieczenia dentystycznego mogą zawierać okres oczekiwania na niektóre zabiegi. Niektóre plany ubezpieczeniowe mogą zapewnić pewne korzyści i pokrycie za usługi wykonane przez dostawcę spoza sieci, ale ubezpieczony będzie miał mniejsze oszczędności w ten sposób. Plany ubezpieczeniowe zazwyczaj mają roczny maksymalny limit, który płacą za pokryte procedury. Po osiągnięciu rocznego maksimum, ubezpieczony jest odpowiedzialny za koszty usług i leczenia. Ubezpieczony ma zazwyczaj dużą sieć dentystów do wyboru.

Dental Discount Plan

Może nie tak dobrze znane, dentystyczne plany rabatowe mogą zaoszczędzić klientom dużo pieniędzy na ich opiece stomatologicznej. Ważne jest jednak, aby zrozumieć, że plan rabatowy nie jest ubezpieczeniem. Oto czym się różnią:

  • W przypadku planów rabatowych konsument płaci niższą składkę członkowską, która umożliwia mu dostęp do opieki stomatologicznej po wcześniej wynegocjowanej, obniżonej stawce. Członkowie płacą obniżoną opłatę w całości w czasie usługi za koszty otrzymanych usług. Członkowie mogą korzystać z większości planów rabatowych od razu. Członkowie muszą korzystać z usług świadczeniodawcy, który należy do sieci planu rabatowego, aby otrzymać wcześniej wynegocjowaną zniżkę. Nie ma ograniczeń co do tego, jak często członek może korzystać lub otrzymywać zniżki na procedury, które są objęte planem. Sieci planów rabatowych różnią się wielkością i mogą być ograniczone w niektórych obszarach.

Który z nich wybrać?

Ubezpieczenie dentystyczne i plany dentystyczne to dwie różne opcje. I niezależnie od tego, którą z nich wybierzesz, każdy plan pozwoli Tobie i Twojej rodzinie na wizytę u dentysty, aby poprawić stan Twoich zębów. Najczęstszym powodem, dla którego ludzie nie chodzą do dentysty jest to, że nie mają żadnego planu pokrycia, który pomógłby im za to zapłacić. Decyzja między ubezpieczeniem stomatologicznym i plany rabatowe jest ostatecznie sprowadza się do tego, co ty i twoja rodzina chcą i potrzebują. Podejmując decyzję, nie pozwól, by zdrowie zębów poszło na bok. Ważne jest, aby zachować dobry stan zdrowia jamy ustnej, nawet jeśli na razie żyjesz bez ubezpieczenia stomatologicznego.

Czasami z ubezpieczeniem możesz mieć więcej opcji, jeśli chodzi o wybór dentysty i, czasami, większe oszczędności i ochronę. Dodatkowo, Twoje oszczędności mogą rosnąć, ale zazwyczaj trzeba na to poczekać kilka lat.

Zniżkowy plan dentystyczny jest niedrogi i prosty w użyciu. Chociaż nie są one ubezpieczeniem, nadal oferują dostęp do usług po obniżonej stawce. Plany rabatowe są dobre dla tych, którzy mają natychmiastową potrzebę lub tych, którzy chcą planu dentystycznego przy niskich kosztach regularnych.

Jeśli okaże się, że najlepszym rozwiązaniem dla Ciebie i Twojej rodziny będzie plan rabatowy, rozważ zalety planu rabatowego Careington - rozpoczętego w 1979 roku - z 1dental.com:

  • Jest to jedna z największych w kraju sieci planów rabatowych. Obejmuje ona dentystów prowadzących prywatną praktykę. Można uzyskać znaczne oszczędności, wynoszące co najmniej 15-60 procent. Wizja plan jest wliczony w cenę bez dodatkowych opłat. Zapłacisz obniżoną cenę bezpośrednio do biura dentystycznego bez konieczności targowania się lub przeskakiwania przez obręcze. Możesz zobaczyć pełny harmonogram opłat na naszej stronie internetowej i ile każda procedura będzie kosztować, zanim jeszcze zobaczysz dentystę, co może być ogromną pomocą dla Ciebie, ponieważ nie będziesz zaskoczony przez koszty, kiedy idziesz na spotkanie. Ponadto, istnieje wiele procedur kosmetycznych, takich jak implanty zębów, które są również zawarte.