Żywność, która ukrywa nieświeży oddech

Udostępnij:

 

Powszechnie wiadomo, że pokarmy takie jak cebula czy czosnek mogą powodować halitozę, czyli nieświeży oddech. Jednak nie wszystkie produkty spożywcze powodują nieświeży oddech. W rzeczywistości wiele produktów spożywczych pomaga ukryć nieświeży oddech. Jeśli cierpisz na halitozę, spróbuj spożywać jeden z poniższych pokarmów.

Pokarmy ukrywające halitozę

Główną przyczyną nieświeżego oddechu są bakterie lub gnijące cząstki jedzenia, które utknęły między zębami. W wielu przypadkach ślina pomaga zabić bakterie i zmyć cząstki jedzenia. Jeśli jednak ślina nie wystarcza, spróbuj zjeść jeden z poniższych pokarmów, aby wyeliminować bakterie powodujące nieprzyjemny zapach.

  • Jogurt: Jogurt zrobiony z żywych kultur bakterii pomaga zmniejszyć nieświeży oddech. Ponadto jogurt zawiera probiotyki (dobre bakterie), które obalają złe bakterie powodujące nieświeży oddech. Migdały/orzechy: Bogate w błonnik, orzechy działają jak szczoteczka do zębów i utrzymują bakterie powodujące nieprzyjemny zapach przed zabarwieniem zębów. Pietruszka: Pietruszka - podobnie jak inne zioła i przyprawy - zawiera silne olejki, które pomagają maskować nieświeży oddech. Zielona herbata: Zielona herbata zawiera katechinę, która jest silnym przeciwutleniaczem zwalczającym bakterie. Owoce: Chrupiące owoce, takie jak jabłka i gruszki, stymulują produkcję śliny, która pomaga zabijać bakterie. Owoce bogate w witaminę C, takie jak pomarańcze, melony i jagody pomagają zmniejszyć ilość bakterii w jamie ustnej, a także zwalczają choroby dziąseł. Warzywa: Podobnie jak owoce, chrupiące warzywa, takie jak seler, marchew i ogórek pomagają w produkcji śliny.

Inne sposoby eliminowania nieprzyjemnego zapachu

Inne sposoby na tymczasowe ukrycie nieświeżego oddechu to:

  • Pij wodę: Nawodnienie organizmu zapobiega suchości w ustach, a także zmywa cząsteczki jedzenia, które mogą zalegać w jamie ustnej. Żuj gumę bez cukru: Żucie gumy nie tylko stymuluje wydzielanie śliny, ale także jej lepka powierzchnia usuwa z zębów płytkę nazębną i bakterie, które mogą powodować nieświeży oddech. Używaj płynu do płukania ust: Płyn do płukania ust zabija bakterie i pozostawia uczucie i zapach świeżości w ustach. Kup go w sklepie lub przygotuj własny domowy środek.

Choć są to dobre sposoby na ukrycie nieświeżego oddechu, stanowią one jedynie tymczasowe rozwiązania. Najlepszym sposobem na wyeliminowanie nieświeżego oddechu jest praktykowanie właściwej higieny jamy ustnej. Szczotkuj zęby dwa razy dziennie i codziennie używaj nici dentystycznej. Jeśli nieświeży oddech nie ustępuje, porozmawiaj z dentystą.

Przeczytaj więcej na ten temat na: http://iwodent-lublin.pl